09123399005 22988730 – 021 info[@]royaljam.ir

شیشه هوشمند


شیشه هوشمند

 

شیشه هوشمند چیست؟ شیشه های هوشمند یا (SMART GLASSES) به انواعی از شیشه اطلاق می‌شوند که با استفاده از جریان برق شیشه مات یا روشن ‌شده و تنها با فشردن یک کلید، شیشه از حالت شفاف به مات تغییر می‌یابد. شیشه هوشمند در برابر جریان الکتریسیته از خود واکنش نشان می‌دهد و با تغییرات شیمیایی سبب تغییر خصوصیات فیزیکی شیشه می‌شود. شرکت رویال جم ، به دو صورت شیشه هوشمند را ارائه می کند:

شیشه هوشمند یا اسمارت، شیشه‌ای است که با استفاده از فناوری‌های نوین از جمله سنسورها، میکروکنترلرها و ادوات الکترونیک‌ مختلف، توانایی جمع‌آوری و انتقال داده‌های مربوط به شرایط محیطی را دارا می‌باشد.

این داده‌ها می‌تواند شامل اطلاعاتی مانند دما، فشار، رطوبت و غیره باشد و به صورت بی‌سیم به یک سیستم مدیریت هوشمند مانند سیستم‌های HVAC، نورپردازی و امنیتی منتقل می‌شود. با توجه به این داده‌ها، سیستم‌های مدیریت هوشمند می‌توانند شرایط محیطی را به بهترین شکل ممکن تنظیم کنند و همچنین به کاهش مصرف انرژی و بهبود کیفیت زندگی کمک می‌کنند.

 1. استفاده از برچسب پشت شیشه
 2. استفاده از طلق لمینیت ما بین دو شیشه

از این قابلیت منحصر بفرد می توان در اتاق های کنفرانس، مدیریت، سالن های ورزشی، استخرها، سرویس های بهداشتی، بانک ها و بیمارستان ها به خوبی استفاده کرد.

چرا شیشه هوشمند؟ 

 • کیفیت و طول عمر بالا
 • شفافیت بالا
 • بیش از ۸۵% عبور نور موازی
 • تحویل سریع

تکنولوژی ساخت شیشه هوشمند و اسمارت بسیار متنوع است و بسته به نوع شیشه‌ی هوشمند مورد استفاده، فرایند ساخت ممکن است متفاوت باشد. با این حال، عموماً اسمارت گلس ها از لایه‌هایی از مواد الکترونیکی و شیمیایی تشکیل شده‌اند که با تغییرات مختلف، شفافیت، جذب نور و سایر ویژگی‌ها را کنترل می‌کنند.

برای ساخت شیشه اسمارت، لایه‌های مختلفی از مواد متفاوت بر روی شیشه نصب می‌شوند. این لایه‌ها شامل لایه‌های نانو، لایه‌های کرومیک، لایه‌های فلزی، لایه‌های پلیمری و لایه‌های الکترونیکی هستند که با هم ترکیب شده و بر اساس نوع شیشه‌ای که قرار است تولید شود، تنظیم شفافیت و جذب نور را انجام می‌دهند.

در بعضی از شیشه های اسمارت، یک لایه از فلز بر روی شیشه تخت نصب شده و سپس در فرآیند شیمیایی الکترولیز بر روی آن روکشی از ماده الکترونیکی اعمال می‌شود که با تنظیم الکتریسیته، تغییر شفافیت و جذب نور را کنترل می‌کند. در نوعی دیگر از شیشه‌ها، پلیمرهای الکتروفلورنت درون لایه‌های شیشه قرار داده می‌شوند که با تغییرات الکتریکی، شفافیت و جذب نور را کنترل می‌کنند.

علاوه بر این، برای تولید شیشه هوشمند پنجره با کیفیت بالا، به تکنولوژی‌های پیشرفته مانند فرایندهای پوشش‌دهی نانو، پوشش‌دهی از طریق بخار و پردازش الکترونیکی دقیق نیاز است. همچنین باید توجه داشت که به دلیل وجود لایه‌های مختلف در شیشه هوشمند در معماری، ضخامت آن‌ها نیز بیشتر از شیشه‌های ساده است و باید برای این موضوع نیز محاسبات خاصی انجام شود.

شیشه هوشمند

شیشه هوشمند چگونه کار می کند؟

فناوری شیشه برقی که با ریموت مات و شفاف می شود اگر از نوع  فعال باشد امکان کنترل اشکال مختلف نور (مرئی، IR، UV) را با برق فراهم می کند. با الکتریسیته، شیشه از حالت مات به شفاف تبدیل می‌شود و امکان کنترل دینامیک نور را فراهم می‌کند.

فناوری شیشه هوشمند PDLC و SPD یک فناوری شیشه فعال است که حالت ها را با برق تغییر می دهد. ذرات یا مولکول‌های منحصربه‌فرد درون فیلم‌ها با روشن و خاموش شدن فیلم‌ها پراکنده می‌شوند یا در یک راستا قرار می‌گیرند و به نور اجازه می‌دهند تا برای تیرگی یا شفافیت عبور کند و اشکال مختلف نور (مرئی، IR، UV) را کنترل کند.

در تعیین قیمت شیشه هوشمند نوع تکنولوژی آن نیز موضوع مهمی تلقی می شود که برای فضاهایی که با رطوبت بالا و یا گرمای زیاد منطقه جغرافیایی مواجهه هستیم موضوعی حائز اهمیت می باشد.

تکنولوژی اسمارت گلس به مواد شفاف (مانند شیشه یا پلی کربنات) اجازه میدهد در صورت نیاز از شفاف به نیمه شفاف یا کاملا مات تغییر کنند.

اسمارت گلس با قابلیت تبدیل از شفاف به مات و بالعکس در چند ثانیه، برای مصارف مسکونی و تجاری مناسب است. طراحی نوآورانه، آن را برای استفاده در بیمارستان ها، نمایشگاه ها و اتاق های هیئت مدیره به عنوان جداکننده اتاق یا برای حفظ حریم خصوصی مناسب کرده است.

مزایای پنجره هوشمند

 

 • امکان کنترل میزان عبور نور
 • استفاده بهینه از فضای داخلی
 • بهینه سازی مصرف انرژی
 • کاهش هزینه‌ها
 • حفظ حریم خصوصی
 • ظاهر شیک و مدرن
 • استفاده و نگهداری آسان
 • امکان کنترل از راه دور
 • مناسب برای شخصی سازی
 • مقاومت بالا در مقابل سایش و خراش

 

کاربرد اسمارت گلس و پنجره هوشمند

با توجه به مزایا و قابلیت‌های جالب اسمارت گلس مانند قابلیت پخش تصویر و … میتوان کاربردهای خلاقانه و جالبی را در هر فضای بیرونی و داخلی برای آن پیدا کرد. در ادامه چند نمونه از فضاها و صنایعی که شیشه اسمارت در آن‌ها کاربرد دارند آمده است:

 • فضای داخلی یا نمای خارجی خانه هوشمند با استفاده از اینترنت اشیا، شیشه‌های هوشمند با سایر اجزای خانه هوشمند ارتباط برقرار کرده و امکانات جالبی را برای آسایش ساکنین و کاهش هزینه‌ها به وجود می‌آورند.
 • مراکز اداری و تجاری شیشه‌های هوشمند نقش مهم در حفظ حریم خصوصی و بهینه سازی فضا در مراکز اداری و تجاری دارند. ازاین شیشه‌ها به عنوان پارتیشن برای جدا کردن بخش‌های مختلف اداری یا ویترین فروشگاه‌ها استفاده می‌شود.
 • بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در بخش‌های مختلف بیمارستان‌ها مانند مراقبت‌های ویژه، بخش نوزادان و … از شیشه‌های هوشمند استفاده می‌شود. حتی برای سرگرم کردن کودکان می‌توان فیلم یا تصویر را روی شیشه‌ها پخش کرد.
 • خودروسازی شیشه‌های اسمارت علاوه بر ایجاد راحتی بیشتر برای راننده و سرنشینان ماشین، با جلوگیری از برخورد اشعه آفتاب به چشمان راننده امنیت را افزایش می‌دهند.
 • پروژه های تبلیغات محیطی

     رویال جام متخصص و وارد کننده انواع شیشه لاکوبل رنگى، شیشه هوشمند، لمینت، دکوراتیو، شیشه رنگی، شیشه متلوکس، شیشه رنگی آشپزخانه وجدیدترین آینه رنگی دنیا

      

     پل های ارتباطی
     تهران، چهارراه پارک وى، خ محمودیه، انتهاى خیابان اردیبهشت، کوى زهره، پلاک ٢۵، واحد ٢۲۲۹۸۸۷۳۰ – ۰۲۱
     ۰۹۱۲۳۳۹۹۰۰۵۲۲۹۸۸۷۳۰ – ۰۲۱info[@]royaljam.ir
     • Work DoneTotal Infrastructure
     • Duration1 Week
     • Cost

     دریافت مشاوره از بهترین کارشناسان

     جهت اطلاع از قیمت ها و اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

     دریافت مشاوره
     Call Now Button