پارتیشن شیشه ای | اجرای انواع پارتیشن شیشه ای با قیمت عالی و نصب ۱روزه | رویال جام

پارتیشن شیشه ای فریم لس

پارتیشن شیشه ای

امروزه چیدمان محیط کار و منزل نقش مهمی در نظم بخشی و سازماندهی این محیط ها دارد. یکی از پرکاربردترین لوازمی که امروزه برای چیدمان و جداسازی محیط های مختلف مورد استفاده می شود پارتیشن شیشه ای می باشد. گاها فضاهای کاری و یا خانگی را نمی توان برای همیشه از هم تفکیک کرد از این رو لازم است تا با استفاده از پارتیشن ها یک فضا را به چند فضای مجزا تقسیم بندی کرد. پارتیشن ها انواع مختلفی دارند که شامل مدل های ام دی اف، آلومینیومی، شیشه ای و… می باشد.

  اگر به هر دلیلی احساس می کنید که محیط کاری و یا زندگی شما به درستی سازماندهی نشده است و می توانید با یک بخش بندی مناسب تاثیر بیشتری بر روی نظر مشتری بگذارید پش بهتر است سریع ترین راه ممکن را انتخاب کنید.

چون تغییر وضعیت فعلی محیط در شرایط فعلی بسیار هزینه بر است و ممکن است برای بیشتر افراد هزینه بر باشد پس به راحتی می توان تنها با نصب و اجرای یک پارتیشن مناسب فضای فعلی را به همان چیزی تبدیل کرد که به آن نیاز دارید.با توجه به کاربری محیط جنس پارتیشن ها انتخاب می شود. مثلا برای محیط های اداری بیشتر از محیط های چوبی و آلومینیوم که مقاومت بالایی در برای حریق و ضربه دارند استفاده می شود و برای محیط های لوکس تر و خانگی از پارتیشن های شیشه ای استفاده می شود.

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای  چیست؟

همانطور که میدانید زمانی که اسم طراحی دکوراسیون داخلی به میان آورده می شود ما با ابزارهای مختلفی روبرو هستیم که پارتیشن شیشه ای یکی از  همین ابزارهای مطرح است. اگر توجه کرده باشید روز به روز با افزایش جمعیت و آپارتمان نشین شدن قشر عظیمی از جامعه طبیعی است که محیط های کاری و زندگی فضای کوچکتری داشته باشند. قطعا دیوار کشی و تفکیک فضا برای و ایجاد یک فضای اختصاصی برای کارمندان یا افراد میسر نیست و فقط به کوچک شدن هر چه بیشتر فضا کمک می کند و اگر فرد در آینده بخواهد قسمتی را حذف کند قطعا نمی تواند و این کار هزینه بر و مشکل خواهد بود.

جداسازی با پارتیشن

بخش بندی با استفاده از پارتیشن شیشه ای به تفکیک فضا و میزان مفید بودن فضاهای بزرگ و کم کاربرد کمک می کند. اگر به معماری محیط های اداری فعلی نگاهی بیندازید قطعا با نمونه های متعددی از پارتیشن مواجه می شوید. اما دلیل انتخاب پارتیشن شیشه ای چیست و  چرا تاکید به استفاده از این مدل می شود؟

همانطور که میدانید شیشه خاصیت انتقال نور را دارد و اگر محیط مورد نظر تنها از یک جهت در معرض نور می باشد پارتیشن های از جنس شیشه بهره گیری از نور طبیعی را به حداکثر می رساند. ظاهر زیبای این پارتیشن همیشه یکی از مهمترین عواملی بوده که برای محیط های مشتری محور و محیط های با معماری باز بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است. چون در معرض دید قرار دادن قسمت های مختلف محیط نشان دهنده ی اعتماد به نفس، دقت، نظم و شفافیت افراد شاغل در محیط می شود.

اما پارتیشن شیشه ای تنها به جهت زیبایی و تفکیک فضا استفاده نمی شوند کیفیت کار نهایی هم یکی از دلایل عمده ی بخش بندی فضا با پارتیشن فریم لس می باشد. با این کار هم جداسازی را انجام داده اید و هم اینکه توانسته اید هزینه دیوار کشی را حذف کنید و از درهم ریختگی هر چه  بیشتر محیط بکاهید. گاها در پارتیشن از شیشه های سکوریت بی رنگ استفاده می شود که می توان تمام بخش ها را مشاهده کرد.

شیشه هایی که در پارتیشن شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرند طیف گسترده ای از شیشه های تک جداره، دو جداره، لمینت، فریم لس و غیره هستند که قابلیت این را دارند که بعد از نصب بهترین و بیشترین استفاده از حداقل فضا را به شما را ارائه دهند. بیشترین متریالی که در این پارتیشن ها استفاده می شود همان شیشه سکوریت است که مزایا و خاصیت های آن موجب انتخاب این محصول شده است.

کاربرد پارتیشن شیشه ای

همانطور که گفته شد به پانل های شیشه ای و بدون باری که برای جدا سازی و تقسیم محیط مورد استفاده قرار می گیرد پارتیشن شیشه ای گفته میشود. کاربرد پارتیشن ها با توجه به جنس شیشه و نوع نصب و جنس فریم متفاوت است اما به طور کلی در دکوراسیون و فضای داخلی منزل و محیط کار می توان از این ابزار برای جداسازی محیط استفاده کرد. محدودیت در فضا و ایجاد حداکثر دید بصری با این پارتیشن ها امکان پذیر است.
• پارتیشن شیشه ای منزل
با توجه به اینکه هر روز فضاهای زندگی کمتر و محدودتر می شود پس دادن یک فضای اختصاصی برای افراد خانواده ممکن است اصلا میسر نباشد. پس استفاده از این پارتیشن در این فضاها روبه افزایش است.

جدا کردن فضاها با این ابزار سبب می شود تا حداکثر دید بصری را ایجاد کرد و نور را به تمام فضاهای خانه منتقل نمود. پارتیشن های شیشه ای که برای خانه و محیط کار مورد استفاده قرار می گیرند از یک قسمت ثابت و یک قسمت متحرک ساخته شده است که از قسمت متحرک می توان به عنوان درب نیز استفاده کرد. بر روی پارتیشن ها می توان انواع درب های ریلی و لولایی یا تاشو را می توان نصب کرد.

با توجه به اینکه در نصب و راه اندازی پارتیشن های شیشه ای در محیط های مختلف هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد پس به راحتی می توان از این محصول برای منازل مسکونی، ویلا و اداره ها به عنوان اتاق خواب، حمام شیشه ای، آشپزخانه، گلخانه، اتاق کار و… استفاده کرد. با توجه به رواجی که در چند سال اخیر وجود داشته است به راحتی می توان در هر قسمتی از منزل آن را نصب کرد و از کیفیت و ماندگاری آن مطمئن بود.

پارتیشن برای محیط های کاری و اداری:

معمولا چون در محیط های اداری رفت و آمد زیاد است از پارتیشن هایی استفاده می شود که استحکام و مقاومت بالایی داشته باشند. طرح ها و متریال های پارتیشن اداری به قدری متنوع هستند که می توان بر اساس خواسته مشتری فضایی اختصاصی را برای او طراحی کرد. امروزه محیط های اداری علاقه ی زیادی به خلق فضاهای مدرن و لوکس هستند تا تاثیرگذاری بیشتری بر روی مشتری بگذارند در این صورت از پارتیشن استفاده می کنند تا با هزینه ی پایینی به این هدف دست پیدا کنند.

تفکیک محیط اداری با استفاده از پارتیشن را در بانک ها، آرایشگاه ها، دفاتر پیشخوان و … به وفور دیده ایم. شاید در نگاه اول پارتیشن برای شما یک کالای لوکس و گران قیمت باشد اما شما به راحتی می توان در هزینه ها دست ببرید و مناسب ترین پارتیشن را با توجه به خواسته و نیاز خود سفارش دهید.

معمولا هزینه را عواملی از قبیل نوع شیشه نشکن و سکوریت شده و ضخامت آن ، تعداد دیواره ها : تک‌ جداره و دوجداره،فریم دار و بدون فریم بودن، سایز و حجم و همچنین کیفیت پروفیل، مساحت فضای اداری تعیین می کند. پس در ابتدای کار نصاب قیمت تخمینی را با توجه به متریال های انتخابی شما در اختیارتان قرار می دهد و شما در نهایت تصمیم می گیرید که این کار را انجام دهید یا خیر؟

پارتیشن شیشه ای فریم لس

پارتیشن شیشه ای فریم لس

امروزه برای خلق یک فضای لوکس در ادارات و منازل از پارتیشن شیشه ای فریم لس استفاده می شود. این پارتیشن در دو نوع تک جداره و دوجداره ساخته می شود.

با توجه به اینکه ما به دلیل محدودیت فضا نمی توانیم از دیوار برای جدا کردن فضا استفاده کنیم پس ناچاریم که از پارتیشن ها استفاده کنیم اما خوب لازم است که پارتیشن هم یک سری ویژگی ها داشته باشد که اشغال فضا را به حداکثر برساند. در پارتیشن فریم لس از پروفیل های آلومینیوم فلزی محدودی در ساختار آن ها استفاده می شود تا فضای محدودی را اشغال کند.

اگر فضای شما بسیار کوچک است و ناچار هستید که آن را تفکیک کنید فریم لس بهترین گزینه ی پیش رو می باشد.
پارتیشن فریم لس یا پارتیشن بدون فریم نگهدارنده مابین شیشه ها یکی از لوکس ترین تکنولوژی هایی می باشد که در سراسر دنیا برای تفکیک محیط های کاری مورد استفاده قرار می گیرد که اجرای آن محیط را کاملا به حالت یک محیط زیبا و مدرن نزدیک می کند.

فریم این پارتیشن بسیار باریک است و پروفیل آن همانند سایر پارتیشن ها از جنس آلومینیوم می باشد. آلومینیوم استحکام بالایی دارد و به راحتی می تواند شیشه را نگه دارد.

ویژگی ها و مزیت هایی که نصب و اجرای این پارتیشن به شما میدهد شامل موارد زیر است:
• از آنجا که در جزءبندی این پارتیشن از پروفیل های کمتری استفاده شده است دید بیشتر و با وضوح و شفافیت بالایی دارد.
• بسیار باریک است و فضای کمی را اشغال می کند.
• این مدل مقرون به صرفه است و زیبایی فوق العاده ای به محیط کار می بخشد.
• در رنگ های متنوعی تولید می شود و می توان هم از شیشه مات و هم شیشه شفاف در طراحی و ساخت آن استفاده کرد.
• معمولا شیشه های سوپر کلیر یا شفاف برای محیط هایی مورد استفاده قرار می گیرند که به دنبال دستیابی به کیفیت بالا هستند. این مدل از شیشه ها نور را به خوبی از خود عبور می دهند و جلوه ی زیبایی به محیط می بخشند.

امروزه بیشترین پیشنهاداتی که برای پارتیشن فریم لس است مربوط به شیشه های شفاف است چون افراد تمایل دارند در کنار هزینه ای که صرف میکنند کار با کیفیت تحویل بگیرند.
• برای تفکیک فضاهای کوچک و خلوت از پارتیشن تک جداره فریم لس شیشه ای استفاده می شود. پارتیشن تک جداره در دو مدل اسلیم و گرند اجرا می شود و با توجه به قیمت آسان، نصب سریع و … بهترین گزینه برای محیط های اداری خلوت، آرایشگاه ها و … می باشد.

پارتیشن شیشه ای فریم لس دوجداره

در بین پارتیشن شیشه ای مدل فریم لس دو جداره کاربرد بیشتری برای محیط های شلوغ و فضاهای بزرگ و کوچک دارد. فریم این کار فلزی است و قابلیت اجرا در یک مدل اسلیم به صورت کرکره دار و بدون کرکره را دارد. دو جداره شیشه با ضخامت بالا برای این پارتیشن استفاده می شود که فضای بین جداره ها را می توان با پرده، کرکره و … پر کرد.

از ویژگی های بارز این پارتیشن می توان به مواردی از قبیل شفافیت، ظرافت و عملکرد صوتی بالا می باشد. اگر در محیط مورد نظر عدم انتقال صوت خیلی مهم است بهتر است از نوع فریم لس دو جداره به جای فریم لس تک جداره استفاده کرد چون عایق صورتی بالایی دارد و مانع انتقال صدا به دیگر بخش ها می شود. پس اگر در فضای شلوغ اما کوچکی همچون بانک ها بخواهید این پارتیشن را انجام دهید بسیار مناسب است چون بخش ها کاملا مجزا از هم می شوند و کنترل بالایی روی صوت انجام می شود.

البته در محیط های شلوغ و پر کاربرد ما به یک پارتیشن نیاز داریم که علاوه بر عایق صوتی بودن، استحکام بالایی هم داشته باشد.با توجه به اینکه در ساخت این پارتیشن ها از دو شیشه سکوریت با ضخامت ۶ میلی متری و پروفیل های ضخیم استفاده می شود پس استحکام بالایی نسبت به نمونه های تک جداره ای دارد.

مزیت دیگری که این پارتیشن به استفاده کننده می دهند عایق حرارتی است که با این خاصیت از هدر رفتن انرژی در محیط جلوگیری می شود. پارتیشن های فریم لس دوجداره نیز در انواع مدل های فریم دار، فریم لس، رنگی و مات قابل نصب و اجرا هستند که با در نظر گرفتن محیط و کاربرد آن بهترین مدل انتخاب می شود. نکته ی مهمی که در مورد پارتیشن های شیشه ای دوجداره وجود دارد این است که برای رسیدن به حداکثر عایق صوتی و حرارتی بایستی پارتیشن تا سقف را اجرا کنید تا بتوان به ارامش مورد انتظار در محیط دست پیدا کرد.

پارتیشن شیشه ای سندبلاست

پارتیشن شیشه ای سندبلاست

یکی دیگر از رایج ترین پارتیشن هایی که در ادارات و سازمان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. پارتیشن شیشه ای سندبلاست می باشد که تکنولوژی ساخت این شیشه متفاوت تر از سایر نمونه ها می باشد. سند بلاست یک تکنولوژی برای ساخت شیشه می باشد.

به طور کلی پارتیشن های اداری با شیشه مات در دو مدل وجود دارد که تفاوت این مدل در نوع مات کردن شیشه ها می باشد. مات کردن با دو روش شیشه های اسید شور شده و شیشه های سندبلاست انجام می شود. فرآیند مات شدن در این دو روش کاملا متفاوت است و شیشه های مات سندبلاست کاربرد بیشتری نسبت به نمونه اسید شور دارند.

قطعا شما در ساختمان های زیادی شیشه هایی با  نقش های سفید رنگ دیده اید. در سند بلاست با استفاده از ماسه و آب نقش های سفید رنگی بر روی شیشه ایجاد می کنند. که این شیشه ها در ساخت پارتیشن اداری کاربرد گسترده ای دارد. بیشتر کاربرد این شیشه ها در ساخت پارتیشن است و مشتری می تواند هر نقش و نگاری را برای مات کردن به سلیقه ی خود انتخاب کند.

از پارتیشن سندبلاست بیشتر در محیط های اداری، شرکت ها، آزمایشگاه ها، ساختمان های تجاری و … استفاده می شود. نحوه مات کردن شیشه ها در این روش به این شکل است که ابتدا ماسه خالص را با استفاده از کمپرسورهای هوا با فشار بسیار زیادی بر روی شیشه می پاشند هر چه مدت زمان پاشش ماسه و فشار هوا زیاد باشد شیشه بیشتر مات می شود پس درجه کدری شیشه بستگی به زمان و فشار پاشش دارد.

شابلون سند بلاست

همچنین این امکان وجود دارد که شیشه ها را طبق طرح های خاص و با استفاده از شابلون سند بلاست کرد. اما ممکن است نحوه طرح دهی برای شما کمی گنگ باشد. برای زدن طرح دلخواه بر روی شیشه از شابلون های مخصوص استفاده می کنند.

گاها ممکن است کل شیشه مات شود و بعد روی ان طرح زده شود و طرح روی شیشه از خود شیشه بیشتر مات تر شود و یا ممکن است فقط خود طرح ماسه پاشی شود و کدر شود.به دلیل کدر شدن شیشه و محدودیت دید می توان از این محصول برای جداسازی حمام در استخرها، جداسازی رختکن ها در باشگاه های ورزشی، در آشپزخانه و …. استفاده کرد. گاها بر روی پارتیشن شیشه ای سندبلاست لوگوی شرکت یا مجموعه زده می شود که امکان پاک شدن آن وجود ندارد پس طراحی و تولید این شیشه ها برای ساخت پارتیشن کاملا به سلیقه ی مشتری بستگی دارد.

پارتیشن های سند بلاست در انواع مدل های پارتیشن سندبلاست تمام مات، پارتیشن سندبلاست راه مات و پارتیشن شیشه ای سندبلاست طرح دار و لوگودار طراحی و تولید می شوند. هر کدام از این پارتیشن ها ویژگی ها و مشخصات خاص خود را دارند و بر اساس کاربرد و ویژگی های بخصوصی که دارند، قیمت گذاری می شوند.

پارتیشن اداری

مهمترین کاربردی که پارتیشن شیشه ای دارد در ادارات می باشد. به طور کلی پارتیشن اداری کاملا متناسب با فضای اداره و کاربرد آن طراحی و تولید می شود و المان های مختلفی از قبیل چیدمان اداره، تعداد پرسنل، هزینه ها و … در ساخت این مدل از پارتیشن دخیل هستند.

شرکت هایی که مجری طراحی و ساخت پارتیشن اداری هستند مناسب ترین و جدیدترین طرح ها را برای شما پیشنهاد می کنند تا فضایی متفاوت تر و بهتر از قبل را برای شما رقم بزنند. در طراحی پارتیشن شیشه ای اداری انعطاف پذیری بالایی وجود دارد چون به شما این امکان داده می شود تا با کمترین هزینه ممکن راهکارهای مدرنی را به کار برد و فضایی متناسب با عملکرد سازمان خلق کرد.
اگر توجه کرده باشید در فضاهای قدیمی با تجهیزات ابتدایی بهره وری کارکنان هم پایین می آید و افراد انگیزه کمتری برای تولید و بهره وری دارند. چون سبک زندگی افراد تغییر کرده است و ادارات هم نمی توانند همچنان مانند گذشته روند کاری خود را ادامه دهند و نیاز است تا اهمیت بیشتری به محیط کاری بدهند.

در سال های اخیر سازمان های بزرگ با نصب و اجرای پارتیشن ها تغییر اساسی در سبک محیط ایجاد کرده اند و این مسئله از چشم مشتری هم پنهان نمانده و باعث شده مورد استقبال بیشتری قرار بگیرد.
ممکن است ادارات زمانی که یک مکان را برای کار پرسنل انتخاب می کنند این مکان فاقد بخش بندی لازم باشد و خود اداره هم نتواند تغییراتی در فضا ایجاد کند از این رو یکی از سریع ترین و بهترین راه های ممکن پارتیشن بندی و تفکیک فضا می باشد.

از مهمترین مزایایی که نصب پارتیشن اداری به همراه دارد به چند مورد زیر اشاره می کنیم.
• اگر برای تفکیک فضا از دیوارهای سفالی استفاده کنید هزینه بر خواهد بود اما با پارتیشن هم فضا را مدرن تر می کنید و نیازی به صرف هزینه های ساخت و ساز نیست.
• پارتیشن های شیشه ای تجاری مقیاس پذیر هستند.
• با تنظیم دیوارهای پارتیشن اداری به بخش وسیعی از نیازهای خود رسیدگی کنید.
• اجاره عبور نور در همه بخش ها وجود دارد.
• شفافیت بیشتر باعث می شود که پرسنل احساس بهتری در محیط کاری خود داشته باشند.
• این پارتیشن ها محدود به یک اداره خاص نیستند و در تمام ادارات، سازمان ها، بیمارستان ها، آزمایشگاه ها، تولیدی ها، سازمان های اداری و تجاری قابل استفاده هستند.
• از آنجا که استفاده از پارتیشن ها به طرز فراگیری افزایش پیدا کرده است پس لازم است مدل هایی را استفاده کرد که از شیشه های مرغوب در ساخت آن ها استفاده شده است تا دوام و طول عمر بالایی داشته باشند. در واقع خرید پارتیشن اداری یک سرمایه گذاری بلند مدت است و شما پس از یک مدت استفاده مجبور نخواهید بود که آن را تعویض و یا تعمیر کنید. در حالی که اگر از دیوار کشی استفاده کنید بعد از چند سال حالت کهنگی به خود می گیرد و نیاز به رنگ کاری و تعمیر مجدد دارد.
• ساختار برخی از پارتیشن های اداری به نحوی است که می توان روی سطح آن ها پرده نصب کرد و فضایی خصوصی تر را رقم زد. با این کار تمرکز کارکنان بیشتر خواهد شد و به دنبال آن بهره وری بالا خواهد رفت.
پارتیشن های اداری شیشه ای بر اساس فریم در انواع مختلفی دسته بندی می شود که مدل های فریم آلومینیومی و چوبی کاربرد بیشتری نسبت به پارتیشن های بدون فریم دارند. مدل های فریم آلومینیومی در ابعاد و اندازه های مختلف ساخته می شوند و اگر به دنبال مدل های بادوام باشید قطعا فریم آلومینیوم بهترین نمونه های موجود هستند که به راحتی بر روی آن ها پردا نصب می شود. اما نمونه پارتیشن شیشه ای با فریم چوبی بیشتر برای مراکزی که فضای سنتی، گرم و جذابی دارد مناسب است. در دکوراسیون مطب ها، اتاق های کنفرانس و اتاق های ملاقات بیشتر از این نمونه استفاده می شود و تنوع و طرح و رنگ موجب شده تا نیاز هر سلیقه ای را پاسخگو باشد. اما در پایان نمونه های بدون فریم بیشتر مناسب سبک های ساده هستند و برای اینکه جلوه زیبایی به محیط بدهند می توان از نمونه های با شیشه رنگی استفاده کرد.

قیمت پارتیشن شیشه ای

قطعا یکی از دغدغه های که برای تفکیک فضا با روش های مدرنی همچون پارتیشن شیشه ای وجود دارد موضوع قیمت می باشد. شما اگر سر رشته ای از کارهای ساختمانی داشته باشید قطعا می دانید که دیوار کشی علاوه بر کثیف کاری زیادی که دارد بلکه باید پرسنل آن محیط هم تا پایان عملیات ساخت و ساز در محیط حضور نداشته باشند.

پس مسئله هزینه برای ساخت و ساز بسیار موضوع جدی و مهمی می باشد. شما زمانی که یک متریال را انتخاب می کنید بایستی تمام جوانب آن را در نظر بگیرید تا بتوانید مدیریت بهتری بر روی هزینه ها داشته باشید. متریال شیشه برای ساخت پارتیشن یک متریال زیبا و لوکس محسوب می شود و قیمت تمام شده ی آن از سایر مصالح جامد کمتر می باشد.

اما برای تعین قیمت پارتیشن شیشه ای عواملی از قبیل اندازه عرض و ارتفاع پارتیشن، نوع شیشه مورد استفاده در پارتیشن شیشه ای (شیشه سکوریت ، شیشه لمینت ، شیشه سندبلاست)، ضخامت و تعداد جداره های شیشه مورد استفاده (یک جداره ، دوجداره)، ، نحوه باز شدن درب ها کشویی یا لولایی، نوع پارتیشن (پارتیشن شیشه ای فریم لس، پارتیشن شیشه ای فریم دار)، استفاده از رنگ برای پارتیشن فریم آلومینیوم شیشه ای، نوع سخت افزار مورد استفاده یا یراق آلات مورد استفاده، تعداد درب ها و تعداد آن، ایرانی یا خارجی بودن متریال های مورد استفاده دخیل هستند.

در این بین پارتیشن های شیشه ای هستند که به آنها عنوان اقتصادی داده شده است. همانطور که از نام این پارتیشن ها معلوم است با حداقل هزینه اجرا می شوند. گاها ممکن است شما یک پارتیشن را به صورت موقت نیاز داشته باشید پس لازم نیست که به دنبال بهترین و بالاترین متریال ها باشید و از طرح های اقتصادی پیشنهادی شرکت استفاده کنید.

معمولا افرادی که کار فروش و نصب پارتیشن ها را بر عهده دارند پروژه های مختلفی را اجرا کرده اند و می دانند برای هر محیطی و هر عملکردی کدام پارتیشن مناسب است. البته ناگفته نماند که پروژه های اقتصادی به معنی کیفیت پایین نیست و تمام متریال هایی که در این طرح ها به کار گرفته می شود همگی با کیفیت و خوب هستند.
گاها شما برای محیط کاری خود نیاز به پارتیشن های شیشه ای متحرک دارد. اگر محیط کاری یا مسکونی شما ثابت باشد شما به راحتی می توانید از پارتیشن های ثابت استفاده کنید اما برای مکان های استیجاری این کار مقرون به صرفه نیست پس در طرح های اقتصادی شیشه ها، اتصالات و تقسیم بندی های را به نحوی انجام می دهند که فرد بتواند در صورت جابجایی با صرف هزینه بسیار پایینی آن ها را تغییر شکل دهد و دوباره از آنها استفاده کند.

پارتیشن شیشه ای در تهران

در شهر تهران شرکت های بزرگ و معتبری اقدام به طراحی، تولید، نصب و راه اندازی پارتیشن شیشه ای می کنند. این مجموعه ها سابقه ی طولانی در این خصوص دارند و از بهترین متریال ها در ساخت پارتیشن استفاده می کنند. پارتیشن های شیشه ای در تهران از تنوع طرح و رنگ و مدل زیادی برخوردارند و توانسته اند محصولات خود را در بیشتر شهرهای ایران نصب و اجرا کنند و رضایت مشتری را کسب کنند.
پارتیشن شیشه ای به چند مدل متنوع تقسیم بندی می شود که هر کدام خصوصیات منحصر به فرد خاص خودشان را دارند. پارتیشن ها از لحاظ مدل به دو نوع فریم لس و فریم دار تقسیم بندی می شوند مدل های فریم لس به طور کامل از شیشه در ساخت آن ها استفاده شده است و زیبایی و انتشار نور بالایی دارند. پارتیشن های فریم لس در دو مدل تک جداره و دو جدا ساخته می شوند. نوع شیشه مورد استفاده در این مدل ها مات و شفاف است که مات کردن شیشه ها را با سندبلاست کردن انجام می دهند و هر طرح و نقشی که بخواهند به آنها می زنند. پارتیشن های فریم دار هم در چند فریم مختلف روانه بازار می شوند و بیشتر به دلیل استحکام بالا در محیط های اداری و تجاری کاربرد دارند. فریم دار کردن را می توان بر روی انواع پارتیشن های شیشه ای تک جداره و دوجداره اجرا کرد. معمولا نمونه های دو جداره با فریم آلومینیوم قیمت بالاتر و دوام بیشتری نسبت به سایر نمونه ها دارند.

نصب و اجرای پارتیشن شیشه ای

معمولا شرکت هایی که پارتیشن شیشه ای را طراحی و تولید می کنند مسئولیت نصب و راه اندازی آن را نیز بر عهده می گیرند. برای نصب این پارتیشن ها از یک سری یراق الات ایرانی و یا خارجی استفاده می شود. طبیعتا شیوه ی نصب پارتیشن شیشه ای با توجه به نوع آن متفاوت است. برای نصب پارتیشن ها بایستی به نکات زیر توجه شود.
• مورد اول ارتفاع محل نصب پارتیشن شیشه‌ای می باشد. برای فضاهایی که عایق صوتی و حرارتی مهم باشد بایستی از پارتیشن های تا سقف استفاده کرد اما در محیط هایی مانند حمام های عمومی و ادارات معمولا از پارتیشن کم ارتفاع یا نیمه بلند نصب می کنند. پس ارتفاع پارتیشن کاملا به محلی که نصب می شود بستگی دارد.
• باستی نوع پارتیشن فریم لس یا فریم دار را از قبل انتخاب کنید.
• نوع پارتیشن از لحاظ تک جداره بودن و دو جداره بودن باید بر اساس ساختمان و نوع فضا انتخاب شود.
• اگر می خواهید میزان ورود نور را کنترل و کم کنید بهتر است از نمونه های با شیشه مات استفاده کنید.
• نصب و اجرای این پارتیشن ها کاری تخصصی است و شما با تهیه پنل ها و بدون دانش خاصی نمی توانید کار نصب را انجام دهید پس بهتر است صفر تا صد طراحی و نصب را به مجریان این کار بسپارید.

محصولات و خدمات دیگر ما

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x