امروزه در ساختمان های بزرگ و عظیم شاهد بکارگیری متریال های جدید و مدرن هستیم. اگر به ساختمان های قدیمی نگاه بیندازید نقش مصالح سیمانی و مصالح فلزی پررنگ است و کمتر از متریال شیشه استفاده شده است. این ذهنیت هنوز هم در بین مردم رواج دارد که شیشه استحکام و مقاومت کافی برای بخش هایی از ساختمان مانند نرده را ندارد.

البته در گذشته طبیعی بود که مردم از نرده شیشه ای استفاده نکنند چون سازندگان صنعت شیشه هنوز محصولی مطمئن به بازار عرضه نکرده بودند و همین دلیلی عمده برای عدم استفاده از این متریال در بخش های مهمی همچون محافظ بالکن ها و … است.

هر جا سخت از ایجاد فضایی درخشان و زیبا باشد قطعا نمی توان نقش شیشه را نادیده گرفت. در صنعت معماری مدرن شیشه ها جز پرکاربردترین و رایج ترین متریال ها هستند که توجه قشر عظیمی از افراد را به خود جلب کرده است.

نرده ی شیشه ای که این روزها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد یک وسیله ی تزیینی و کاربردی می باشد.

اگر به ساختمان مدرن سطح شهر نگاهی بیندازید واحدهایی را خواهید دید که به جای استفاده از نرده های فلزی از نرده ی شیشه ای استفاده کنند و خود را متمایز تر از سایر ساختمان ها کرده اند.

معمولا در نرده های شیشه ای استحکام و مقاومت بالا حرف اول را می زند. در صنعت ساخت شیشه انواع شیشه ها از قبیل شیشه رنگی، شیشه رفلکس، استین گلاس، شیشه مرمریت، شیشه ایمنی، شیشه شفاف، شیشه آکوستیک و شیشه ذخیره کننده انرژی طراحی و تولید می شود اما همه ی این ها برای ساخت نرده مناسب نیستند.

معمولا باید فرآیندهایی روی شیشه اصلی انجام شود تا برای ساخت نرده مناسب باشد.

نرده شیشه ای

نرده شیشه ای چیست؟

زمانی ما می توان خود را متعلق به دنیای مدرن بدانیم که از امکانات و متریال هایی که سازنده ی مدرنیته هستند استفاده کنیم. نرده شیشه ای، یکی از متریال هایی است که در دنیای مدرن به وفور دیده می شود.
قطعا شما همیشه کاربرد شیشه را به درب و پنجره خلاصه کرده اید و از کاربردهای متنوع این متریال نا آگاه هستید.
امروزه از شیشه ها در ساخت انواع درب های شیشه ای ، پارتیشن های شیشه ای، شیشه ی بالکن ها و نرده شیشه ای و … استفاده می شود.
شاید برای شما کمی جالب باشد که کی تکنولوژی آنقدر پیشرفت کرده است که به جای نرده های فلزی بتوانینیم نرده هایی از جنس شیشه نصب کنیم و به همان کیفیت و استحکام دست پیدا کنیم.
در واقع نرده شیشه ای یکی از به روزترین کاربردهای شیشه است و به خلق یک فضای منحصر به فرد می انجامد. خود شیشه یک متریال لوکس و زیبا محسوب می شود حال اگر با متریال های دیگری در دکوراسیون داخلی ترکیب شود به چند برابر کردن زیبایی محیط کمک شایانی می کند.
طراحان امروزی استقبال بی سابقه ای از ایده نرده شیشه ای کرده اند و اگر در محیط هایی که این متریال نصب شده بازدید کنید خواهید دید که فضا کاملا تغییر کرده و بسیار لوکس و زیبا شده است.
امروزه بیشتر خانه ها دارای راه پله و بالکن هستند که برای ایمنی آنها از نرده استفاده می شود. شاید در گذشته توجه چندانی به زیبایی این نرده ها نمی شد و تنها استحکام معیار انتخاب بود.
اما امروزه جدای از ایمن بودن زیبایی هم نقش بسزایی دارد. در بین نرده های فلزی، چوبی و شیشه ای مدل شیشه های در ساخت و سازهای مدرن محبوب تر است.
نرده های شیشه ای چندین سال است که کاربرد بیشتری نسبت به گذشته داشته اند و تکنولوژی هایی که در ساخت آن ها مورد استفاده قرار می گیرد هم مقاومت شیشه را بالا می برد و هم اینکه جلوه زیبایی به فضای داخلی می بخشد. حفاظ و هندریل شیشه ای برای انواع محیط ها قابلیت اجرا شدن را دارند و می توان برای بالا بردن استحکام و طول عمر نرده ها از ترکیب متریال شیشه با متریال های دیگری از قبیل استیل استفاده کرد. با ترکیب کردن این دو متریال خوردگی در طول زمان به حداقل می رسد و می توان به راحتی نظافت و تمیزکاری آن را بدون هیچ گونه دغدغه ای انجام داد.
ویژگی های منحصر به فردی که متریال نرده شیشه ای به ما میدهد باعث می شود تا روز به روز افراد بیشتر به استفاده از این نرده ها در ساختمان های اداری و مسکونی ترغیب شوند. پس اگر به دنبال یک انتخاب آگاهانه و عاقلانه هستید، قطعا نرده شیشه ای یک از بهترین و منحصر به فرد ترین انتخابی است که می توانید داشته باشید.

کاربرد انواع نرده شیشه ای

برای ساخت نرده شیشه ای معمولا از شیشه های سکوریت استفاده می شود این شیشه ها با یک لایه از لمینت پوشش داده می شود. استفاده از این پوشش استحکام شیشه را بالا می برد. وقتی استحکام نرده شیشه ای بالا برود می توان از آن برای ساخت بالکن، پلکان و استخر استفاده کرد. نرده بالکن شیشه ای نمای بسیار زیبایی به محیط می بخشد و نور خورشید به راحتی از شیشه عبور می کند. شیشه ها نمایی لوکس و مدرن دارند و چون در ضخامت های مختلف تولید می شوند کاربرد گسترده ای دارند.

برای نرده شیشه ای می توان از شیشه های رنگی استفاده کرد و تنوع رنگ ها سبب می شود تا بتوان برای هر دکوراسیونی از آن استفاده کرد. نرده های با شیشه رنگی برای خانه های ویلایی بسیار کاربردی هستند و در بالکن آپارتمان ها و مجتمع ها و آسمان خراش ها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

در بیشتر موارد نرده های شیشه ای را برای حفاظ پلکان مورد استفاده قرار می دهند. نرده شیشه ای از لحاظ جنس و رنگ و ضخامت تفاوت چندانی با نرده هایی که برای بالکن استفاده می شود ندارد. طراحی پنل هایی  که برای نرده راه پله استفاده می شود تا حد زیادی با پنل های نرده بالکن تفاوت دارد.

استفاده از نرده شیشه ای تنها محدود به فضای داخلی ساختمان ها نمی شود و امروزه از این متریال در فضای خارجی ساختمان ها مانند اطراف محوطه ی باغ و استخر هم استفاده می شود.

امروزه از نرده های شیشه ای به عنوان پارتیشن در ادارات و سازمان ها استفاده می شود. در واقع نرده ها نقش جداکننده و تفکیک فضا دارند. افراد در محیط های کاری مجزا بهتر می توانند روی کار خود تمرکز کنند و می توانند با افراد ارتباط مجزا و بهتری داشته باشند.

نرده شیشه ای تهران

انواع نرده شیشه ای

نرده شیشه ای و هندریل شیشه ای هم زیبایی مختص به خود را دارد و هم مقاومت قابل قبولی دارد. به طور کلی نرده های از جنس شیشه دو مدل ساخته شده از شیشه سکوریت و ساخته شده از شیشه لمینت را دارند. در گذشته شیشه کاربرد چندانی نداشت چون افراد معتقد بودند که مقاومت شیشه بسیار پایین است و به درد کارهای حفاظتی مانند نرده و راه پله نمی خورد اما امروزه تکنولوژی های پیشرفته ای بر روی شیشه ها انجام می شود که افراد در اولویت اول می توانند این نرده ها را برای ساختمان های تازه ساخت استفاده کنند.

نرده های شیشه ای در انواع فیکس پوینت، اسپیگوت، اکسپوز یا همان رو کار، دفنی یا همان توو کار و فریم لس یا همان بدون فریم وجود دارند.
در زیر توضیح مختصری درباره انواع نرده های شیشه ای را بیان می کنیم.

• نرده شیشه ای فیکس پونت:

اتصال نرده فیکس پونت به دیوار با استفاده از یراق آلات فولاد انجام می شود. شیشه ها و پله ها در یک راستا قرار دارند. اگر اصول کلی در اجرا و نصب این نرده ها رعایت شود و کار تراز باشد تا سال های سال دوام خواهد داشت و مقاومت آن تغییر نخواهد کرد.

• نرده شیشه ای اسپیگوت:

زمانی که هدف نصب و اجرای سریع یک مدل نرده شیشه ای باشد بهتر است از مدل اسپیگوت استفاده شود. ساختار این نرده ها متشکل از شیشه های تک لایه و دو لایه و یراق استیل می باشند. و شکل قرارگیری آن ایستاده و به شکل U می باشد و شیشه از بالا مهار می شود. برای نصب این نرده ها از پیچ های بزرگی استفاده می شود که پیچ ها در زمین نصب می شوند و با کمی چسب مخصوص سنگ محکم می شوند. با این کار مقاومت یراق آلاتی که در اتصالات به کار گرفته می شود بالا می رود.

• نرده شیشه ای اکسپوز (روکار):

زمانی که بخواهید بر روی تراس، پرتگاه، بالکن، روف گاردن و … بخواهید حفاظی نصب کنید می توانید دور تا دور کار را با این مدل نرده بپوشانید. این مدل از نرده در پایان کار ساختمان سازی نصب می شود. اگر کف سرامیک یا سنگ می باشد حتما باید تراز باشد تراز بودن شرط اصلی در اجرا و نصب این کار می باشد. زمانی که روی سطح ناهمواری بخواهید این کار را اجرا کنید اصلا جلوه زیبایی نخواهد داشت و ممکن است از لحاظ ایستادگی ضعیف باشد. با توجه به اینکه بعد از نصب پروفیل های آلومینیومی براکت و کاورهای پروفیل وجود دارد این مورد سبب شده است که کار پایانی جلوه ای خاص و شکیل پیدا کند. دست شما در انتخاب این نرده ها از لحاظ طرح و رنگ باز است و شما می توانید دکوراسیون داخلی را در انتخاب طرح و مدل نرده شیشه ای دخیل بدانید.
برای ساخت نرده اکسپوز معمولا از شیشه سکوریت لمینت با میزان ضخامت 16 الی 20 استفاده می شود. برای ساخت این نرده می توان از دو لایه شیشه هشت میل و یا دو لایه شیشه ده میلی متر استفاده می شود.

• نرده شیشه ای دفنی (تو کار):

از لحاظ ظاهری دو نرده دفنی و اکسپوز بسیار به همدیگر مشابه هستند. تنها تفاوتی که بین این دو مدل وجود دارد این است که پروفیل های مدل دفنی یا توکار در داخل زمین کار گذاشته می شوند. ظرافت و پر تقاضا بودن این مدل به این دلیل است که کاربر در سطح زمین تنها کاورهای آلومینیومی ظریفی کار می گذارد و تمام متعلقات نصب و نگهدارنده در داخل زمین کار گذاشته می شود. یک نکته اصلی که لازم است در نصب و اجرای این مدل ها بدان توجه شود این است که قبل از اینکه پروفیل ها در داخل زمین کار گذاشته شوند باید تمام کف سازی ها انجام شود. هر چه کف سازی صاف و تراز باشد نرده کشی بیشتر و بهتر خواهد شد. توانایی فشار و تحمل ضربه در این مدل ها بسیار بالاست و شما می توانید سالین سال از این مدل بدون مستهلک شدن استفاده کنید.

• فریم لس (بدون فریم ):

اگر بخواهید در بین میان رده ها و ارزان قیمت ها به دنبال گوشی باشید قطعا فریم لس انتخابی ایده آل و خوب است. در ساخت این نرده ها از هیچ فریمی استفاده نمی شود و سعی می شود برای زیبایی و کیفیت کار نهایی از یراق آلات کمتری استفاده شود. برای ساخت این مدل از 10 میل سکوریت شفاف و 10 میل سکوریت ساتینا استفاده می شود.
• نرده شیشه ای کامپوننت: گاها ساختمان های لوکس و آسمان خراش هایی که نمای داخلی و بیرونی لوکسی دارند ترجیح می دهند تا از نرده شیشه ای لوکس و زیبا هم استفاده کنند. یکی از زیباترین نمونه هایی که خیال شما از بابت زیبایی راحت می کند مدل شیشه ای کامپوننت است. زیبایی این نرده در کنار استحکام بالا سبب شده است تا طرفداران این مدل روز به روز بیشتر شوند. اجرا و نصب این نرده ها هم مانند سایر روش ها با پروفیل های مهار کننده U شکل است. پروفیل های تولید شده برای این کار محدودیت نصب به صورت توکار و روکار را ندارند و در ساخت این مدل نرده هم از شیشه ی لمینت و هم سکوریت استفاده می شود. حداقل ضخامت برای ساخت این سیستم معمولا 12 میلی متر می باشد. ضخامت شیشه در این مدل نباید کمتر از این مقدار باشد.

• نرده شیشه ای کامپوننت فکی رو کار:

در پرتگاه ها و تراس ها و بالکن ها و استخرها می توان از این مدل استفاده کرد. این نرده کشی هم در پایان کار انجام می شود. جایگذاری نرده ها بر روی سطح صاف و نصب کردن آن ها در یک راستا می تواند مشکلات ایستایی و زیبایی را تا حدودی رفع شده است.

شباهت مدل نرده شیشه ای کامپوزیت فکی با ترده دفنی توکار بسیار زیاد است. به طور کلی برای ثابت نگه داشتن پانل های نرده لازم است که در داخل زمین جای گذاری شوند. در دفنی توکار هم ابتدا یراق آلات لازم برای نصب در زمین جایگذاری می شوند. بعد از اینکه کار کف سازی انجام شد نرده شیشه ای نصب می شود. شما فقط در این روش کاورهای آلومینیومی ظریف را مشاهده می کنید و تمام اتصالات داخل زمین است.
از لحاظ استقامت و ایستایی این مدل در جایگاه بالایی قرار دارد و می تواند سخت ترین ضربه ها و فشارها را تحمل کند. معمولا استانداردهای اروپایی برای مدل های متنوع این کار متفاوت می باشد به طور مثال اگر نرده برای منزل به کار گرفته شود بایستی بتواند ضربانت جانبی تا 150 کیلوگرم بر متر مربع را تحمل کند. اما زمانی که بخواهید این نرده را برای رستوران ها، هتل ها، مراکز تجاری، فودکورت ها، سینماها و … استفاده کنید. بایستی شیشه و نرده ها هم قادر باشند تا وزن بالغ بر 300 کیلوگرم را تحمل کند.

• نرده شیشه ای سکوریت:

برای ساخت نرده شیشه ای از جنس سکوریت معمولا از شیشه های سکوریت با ضخامت 8 تا 12 میلی متر استفاده می شود. پایه های این نرده از جنس آلومینیوم و استیل است. قرارگیری پروفیل ها بر اساس ارتفاع هندریل است و با فاصله مشخصی در کنار هم نصب می شوند. پیشه های سکوریت در پروفیل ها قرار داده می شوند و توسط بست های مخصوصی کاملا پروفیل و شیشه روی هم سوار می شوند. از لحاظ قیمتی مناسب هستند و نسبت به مدل های لمنتی بسیار مقرون به صرفه هستند. بیشترین کاربردی که این نرده ها دارند در ساختمان های مسکونی، ادارات، راه پله و ویلا و بالکن و تراس و محوطه استخر و در بعضی موارد نیز در نمای کلی ساختمان است.

• نرده شیشه ای لمینت:

مقاومت نرده های شیشه ای لمینت نسبت به شیشه های سکوریت بالاست. فرآیند ساخت و لمینت کردن شیشه در سطح استحکام آن تاثیر می گذارد. در واقع نرده لمینت ترکیبی از شیشه های سکوریت می باشد که ضخامت های مختلفی از قبیل 5، 8 و 10 میلی متر را دارند که با در کنار هم قرار گرفتن آنها نرده لمینت ساخته می شود. ارتفاع این نرده ها حدود 150 سانتی متر است و تمام استانداردهای بین المللی را دارد و با خیال راحت می تواند در کاربری های مختلف از آن استفاده کرد.

نرده های لمینت به صورت تمام شیشه عرضه می شوند و جزء به جزء این نرده ها از شیشه تشکیل شده است. ضخامت شیشه های این نرده بین 12 تا 16 میلی متر است. این کار هم به صورت پایه نرده و هم به عنوان حفاظ مورد استفاده قرار می گیرد. بیشترین کاربرده نرده شیشه ای لمینتی در بیمارستان و مطب ها، دانشگاه ها، فرودگاه، مجتمع تجاری و هتل ها است.

راه پله شیشه ای

نرده شیشه ای تنها مختص بالکن نیست. شاید بیشترین کاربرد آن برای بالکن آپارتمان های امروزی و لوکس باشد اما محدودیت به این کاربرد نمی شود و در پلکان مجتمع های اداری و مسکونی، راه پله خانه های ویلایی، راه پله ساختمان های تازه ساخت و … مورد استفاده قرار می گیرد. البته برای هر ساختمانی با توجه به شرایط ساختمان و میزان رفت و آمدها از پنل های اختصاصیی استفاده می شود. شما می تواند شکل پنل ها، طرح و رنگ آن ها را انتخاب کنید. معمولا پنل های شیشه ای که برای راه پله استفاده می شود به شکل متوازی الاضلاع برش داده می شود و ارتفاعی بالغ بر 90 سانت را دارند. راه پله های شیشه ای روشن تر از راه پله های با نرده فلزی و چوبی هستند چون نور را از طریق شیشه تکثیر می کنند.
نرده شیشه ای سکوریت
همانطور که گفته شد در ساخت نرده شیشه ای از دو مدل شیشه سکوریت و لمینت استفاده می شود. نرده شیشه ای سکوریت در ساخت بالکن، پلکان، حفاظ استخر و … کاربرد دارد. معمولا بیشتر نرده ها از این شیشه در ساخت آن ها استفاده می شود. قیمتی که برای ساخت این محصول لحاظ شده است با توجه به ضخامت شیشه سکوریت و نوع مدل نرده می باشد. این شیشه ها از نفوذ آلودگی به داخل محیط جلوگیری می کنند و اگر توجه کرده باشید در بیشتر استخرها به دلیل رعایت شرایط ایمنی و بهداشتی دیگر متریال چوب و فلز را حذف کرده اند و نرده شیشه ای را جایگزین کرده اند. این جایگزینی به بهداشتی بودن دو چندان محیط کمک می کند.

راه پله شیشه ای

قیمت نرده شیشه ای

قیمت نرده شیشه ای را نباید با شیشه خام مقایسه کرد چون قیمت این متریال تحت تاثیر جنس، ظاهر و طرحی که روی آن زده می شود تغییر پیدا می کند و این فعل و انفعالات باعث می شود تا استحکام و مقاومت شیشه بالا رود و بتوان از آن در ساخت نرده راه پله، بالکن و … استفاده کرد.
موضوع مهمی که در قیمت گذاری نرده شیشه ای مهم است نوع شیشه به کار رفته شده در ساخت نرده می باشد. معمولا شیشه ها سکوریت یا لمینت با ضخامت های مختلف برای این کار استفاده می شود که هر کدام قیمت و ویژگی های مختص به خود را دارند. در ساخت نرده ها اتصالات و یراق آلاتی به کار گرفته می شود که در مدل های ایرانی و خارجی موجود هستند. بسته به کیفیت و انتظاری که از کار نهایی دارید می توانید نوع اتصالات را خریداری کنید. به طور کلی چون در اینجا بحث امنیت مطرح است افراد ترجیح می دهند تا هزینه زیادی صرف کنند اما به امنیت مورد نظر دست پیدا کنند.
موضوع مهم دیگری که تعیین کننده قیمت نرده شیشه ای است بحث متراژ محیط مورد استفاده است. سازندگان انواع نرده های شیشه ای قبل از تعیین هزینه واقعی ابتدا نقشه ساختمان را می بینند و یا خودشان از محیط مورد نظر بازدید می کنند تا تشخیص دهند که چه مدلی با چه متراژی مناسب می باشد و هزینه تمام شده ی آن چقدر خواهد بود.

مزایای استفاده از نرده شیشه ای

نصب و اجرای نرده شیشه ای با مزایای متنوعی همراه است که به چند نمونه از این مزایا اشاره می کنیم.
• خلق فضای بیشتر: با نصب این نرده ها به ایجاد توهم فضای بیشتر در ساختمان می توان کمک کرد. نرده های شیشه ای فضا را بیشتر و بزرگتر از واقعیت نشان می دهند در حالی که با متریال های دیگر از قبیل فلز، چوب و کروم نمی توان به این قابلیت دست پیدا کرد.
• زمانی که شما در یک ساختمان از نرده های از جنس شیشه استفاده می کنید در واقع به هدایت بیشتر نور کمک کرده اید چون با این کار از انسداد ورودی نور جلوگیری کرده اید و محیطی روشنتر و دل انگیزتر را ایجاد کرده اید.
• همانطور که میدانید شیشه یک متریال لوکس و جذاب است و ظرافت بی نظیری به محیط می دهد. قطعا محیط های که با این متریال ها ساخته شده اند نظر بیننده را بیشتر به خود جلب می کنند.
• نرده های از جنس شیشه تمیزکاری آسانی دارند. شما به راحتی می توانید با استفاده از یک دستمال تمام آلودگی ها را در عرض چند دقیقه از سطح شیشه پاک کنید.

• طول عمر در متریال های ساختمانی بسیار مهم است. شیشه ها در مقایسه با با سایر متریال ها قوی و بادوام هستند و اگر فرآیندهای تعمیر و نگهداری به موقع انجام می شود طول عمر چندین برابری خواهند داشت. چوب و فلز پس از یک مدت در معرض خوردگی و زنگ زدگی قرار می گیرد و کیفیت و دوام اولیه خود را از دست می دهد. س اگر شیشه را برای نرده استفاده کنید به چندین مزیت به صورت همزمان دست پیدا کرده اید.
• نرده شیشه ای در مواجه شدن با سایر مواد کیفیت خود را از دست نمی دهد. معمولا ب رخی از موارد هنگام برخورد با فلزات دیگر دچار خوردگی و زنگ زدگی می شوند اما شیشه این عیب را ندارد و اگر با یراق آلات فلزی، چوبی و یا سنگی ترکیب شود سازگاری و دوام آن تغییر نمی کند. بلکه اضافه کردن این متریال ها به شیشه باعث تکمیل شدن نمای نرده می شود.
اما با وجود تمام این مزایا نرده شیشه ای دارای معایبی هم هست که در زیر به برخی از این معایب اشاره می کنیم.
• شفافیت شیشه مورد استفاده در نرده ممکن است باعث شود که حیوانات و پرندگان متوجه شیشه نشوند و با آن برخورد ببینند در نتیجه آسیب می بینند.
• ممکن است نتوان دو طرف شیشه را به راحتی تمیز کرد. چون دسترسی به قسمت بیرونی نرده اغلب مشکل است و کار تمیزکاری را با مشکل روبرو می کند.
• در بیشتر موارد تکیه دادن به نرده شیشه ای باعث می شود تا فریم ها لق شوند و در نتیجه شیشه با کوچکترین ضربه ای شکسته شود. پس این مسئله بسیار مهم است و باید همیشه این موارد چک شوند.
• شیشه هزینه تعمیر و ساخت بسیار زیادی دارد و اگر قسمتی از شیشه شکسته شود لازم است که کل نرده جابجا یا تعویض شود.

قیمت نرده شیشه ای

نصب و اجرای نرده شیشه ای

نصب و اجرای نرده شیشه ای با توجه به نوع شیشه، ضخامت شیشه و نوع یراق آلات متفاوت است. معمولا برای نصب این نرده ها از یراق دکمه شکل از جنس استیل و آلومینیوم استفاده می شود.

شیشه های سکوریتی که در ساخت نرده استفاده می شود 10 میلیمتر تا 16 میلی متر هستند. برای بعضی از مدل ها مانند فیکس پوینت در زیر پنل ها سوراخ هایی تعبیه می شود تا یراق آلات به وسیله ی این سوراخ ها به زمین محکم شود. معمولا دستگیره های نرده های از جنس شیشه از انواع لوله از جنس استیل و آلومینیوم استفاده می شود.

زمانی که بخواهید نرده های مدل اسپیگت را نصب کنید پایه های سر نیزه ای شکلی در نرده تعبیه می شود که با استفاده از این پایه ها می توان پنل های شیشه ای را مهار کرد پایه های سر نیزه معمولا از جنس استیل انتخاب می شوند و برای اتصال این نرده ها از 4 عدد بولت استفاده می شود. بولت ها نرده را به کف سنگ راه پله و یا بالکن متصل می کنند.

پایه های سر نیزه ای ارتفاعی مابین 12 تا 20 سانتی متر را دارند و توانایی مهار شیشه های تا ضخامت 20 میلی متر را دارند. معمولا تعداد این پایه ها به مسافت پنل ها بستگی دارد به طور کلی برای پنل های 100 تا 120 سانتی متری دو عدد پایه نصب می شود و هر چه طول نرده ها بیشتر باشد بایستی از تعداد پایه های بیشتری استفاده کرد.

برای نصب و اجرای نرده شیشه ای یو چنل رو کار و دفنی (Glass fence, u-channel) از پروفیل های آلومینیومی u شکل یا پایه های مهارکننده شیشه استفاده می شود. همانطور که گفته شد پروفیل های این مدل به دو صورت روکار و توکار ساخته می شوند و شیشه هایی که در این مدل نرده ها به کار گرفته می شود سکوریت و لمینت می باشد.

برای اجرای این نرده باید ضخامت شیشه 12 میلی متر باشد. اگر ارتفاع پنل ها بیشتر شد باید از پایه های وی شکل به تعداد بیشتری استفاده شود. این نرده ها در واقع به صورت یک دیوار شیشه ای کامل تا سقف هستند و هیچ گونه پایه عمودی در این کار استفاده نمی شود.

اجرای این نرده ها بیشتر برای مکان های عمومی مانند فرودگاه ها، متروها، مجتمع های تجاری و استخرها و … است.
روش اجرایی دیگری که بسیار مقرون به صرفه و ارزان است اجرای نرده شیشه ای با پایه فلزی و بست شیشه گیر است که تقریبا یک مدل کلاسیک محسوب می شود. ساختار این نرده با استفاده از پایه های فلزی و دستگیره های فلزی می باشد.

برای اتصال شیشه و پایه های فلزی از یک یراق مخصوص استفاده می شود و شیشه های سکوریت این نرده ها معمولا ضخامت کم بین 8 تا 10 میلی متری را دارند. به طور کلی چون ضخامت شیشه ها در این مدل کم است و حتما باید از پایه های فلزی برای استحکام کار استفاده شود.

جایگزینی این نرده ها با نرده های چوبی و سنگی بیشتر به دلیل هزینه اجرایی پایین و قیمت مناسب است.

محصولات و خدمات دیگر ما